Dzień w Promyku

7.00 - 9.00

Powitanie, podanie istotnych dla dziecka informacji; zabawy i gry rozbudzające i integrujące

Witamy się z dzieckiem, zapraszamy do sali, pomagamy w dobrym rozpoczęciu dnia. Dzieci bawią się w kącikach zabaw lub przy stoliku, dzielą się swoimi nowymi wrażeniami. Pomagają przygotować pomoce do zabaw dydaktycznych. Biorą udział w zabawach integrujących.

9.00 – 9.30

Śniadanie

Myjemy rączki po zabawie. Jemy kanapki z wędliną, serkiem i warzywami. Zachęcamy się wzajemnie do jedzenia przypominając sobie o witaminkach i energii potrzebnej do dobrej zabawy.

9.30 – 11.30

Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze

Realizowane są w grupach wiekowych zgodnie z Programem Wychowania Przedszkolnego Promyka. W tym czasie odbywają się zajęcia językowe. Umuzykalniamy się na rytmice. Dbamy o kondycję fizyczną na gimnastyce ogólnorozwojowej z elementami korekty.

11.15 – 11.30

Drugie śniadanie

Owoce, jogurt, lub kanapka – przekąski pozwalają utrzymać energię i zapał do zabawy.

11.30 – 12.30

Zabawy w przedszkolnym ogrodzie, na placu zabaw lub spacerki do Puszczy Bukowej (na Cynowej)

Poszerzamy naszą edukację i umiejętności w kontakcie z naturą. Spacerujemy, biegamy, skaczemy, pod czujnym okiem naszych pań i  przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

12.00 – 13.00

Obiad dwudaniowy

Nasze potrawy przygotowywane są w czarodziejskim piecu, który gotuje tylko zdrową żywność. Po obiedzie wszyscy myjemy ząbki.

13.00 – 14.00

Odpoczynek poobiedni

12.30 – 14.30 najmłodsze dzieci odpoczywają na leżaczkach. Starsze dzieci wypoczywają przy relaksacyjnej muzyce, zajęciach wyciszających lub słuchając ulubionych bajek.

14.00 – 15.00

Zajęcia dodatkowe: językowe, muzyczne, logopedyczne; wspólne zabawy w grupie; pobyt w przedszkolnym ogrodzie

Zajęcia edukacyjne wspierające rozwój w grupach o zbliżonych potrzebach i zainteresowaniach. Spacerujemy lub bawimy się na świeżym powietrzu. Dzieci proponują swoje zabawy i uczą się współdziałania z innymi.

15.00 – 15.30

Podwieczorek

Ciasto lub pizza własnego wypieku, owoce, soki.

15.30 – 17.00

Zabawy w sali lub na świeżym powietrzu

Dzieci w zabawie spontanicznej doskonalą wcześniej nabyte umiejętności. Pobudzamy dzieci do podejmowania twórczej i samodzielnej aktywności. Jest to czas dla wzmacniania sympatii i przyjaźni dziecięcych.

do 17.00

Odbiór dzieci

Nauczyciele informują krótko jak dzieciom minął dzień w przedszkolu.